Mikołajki

6.12.2022 tradycyjnie, w naszym przedszkolu, świętowaliśmy mikołajki. Od samego rana w całym przedszkolu, czuć było świąteczną atmosferę. Starszaki zabrały się za ubieranie choinki, a maluchy zajęły się wyrabianiem ciasta na pierniczki. Nagle usłyszeliśmy świąteczne dzwoneczki i wyjrzeliśmy przez okno. Do naszego przedszkola, z koszem upominków, wybrał się Św. Mikołaj z Urzędu Gminy w Gnieźnie. Zaśpiewaliśmy dla niego mikołajową piosenkę i zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Pożegnaliśmy go i chwilę później znów usłyszeliśmy dzwoneczki. Wszyscy pobiegliśmy do okna, ale nikogo tam nie było. Nikt się nie spodziewał, że  w naszych szafkach pojawią się upominki od Św. Mikołaja. Gdy emocje już opadły, pierniczki były upieczone, a choinka przystrojona, usiedliśmy do obiadu. Nie zdążyliśmy zjeść całego obiadu, a przed przedszkolem zaparkował świąteczny wóz z Mikołajami i Mikołajkami z Rady Sołeckiej ze Strychowa. Wspólne tańce i zabawy oraz, obowiązkowo, wspólne zdjęcie i buty pełne słodkości były wspaniałym zakończeniem świętowania przedszkolnych mikołajek.