Wizyta w fabryce bombek

Dnia 7.12.2022 dzieci z naszego przedszkola miały okazję zwiedzić fabrykę bombek KADPOL w Gnieźnie. Gdy wszyscy zebraliśmy się na miejscu, przed fabryką, udaliśmy się na zwiedzanie linii produkcyjnej w fabryce. Obserwowaliśmy proces dmuchania szkła, srebrzenia, lakierowania i zdobienia bombek. Na końcu każdy z nas miał możliwość pomalować i ozdobić cztery bombki. Wycieczkę zakończyliśmy zwiedzaniem sklepu z gotowymi już bombkami. Czekając na autobus gościliśmy w Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych, gdzie mogliśmy zjeść drugie śniadanie i zapoznać się z życiem pszczół, chodząc po ścieżce edukacyjnej, która znajdowała się w szkole. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy na obiad do przedszkola.