Pracowite Pszczółki 04.05 2020r.

Witam Was kochani ♥

W tym tygodniu zajmiemy się odkrywanie tajemnic o książkach.

Temat dnia: Czym są dla nas książki?

1.”Mapa myśli”-ćwiczenie na budowanie wypowiedź i formułowanie pytań.Dziecko dzieli się swoją wiedzą z rodzicem na temat książek.Rodzic może zadać pytanie pomocnicze: Co to jest książka?Z czego jest zbudowana?Jakie mogą być książki?O czym mogą być?Dziecko stawiają pytania na jakie chciałoby uzyskać odpowiedź.Rodzic zapisuje je za pomocą prostych słów i symboli.

MAPA MYŚLI

2.Ulubione-swobodne wypowiedzi dzieci na temat ulubionych książeczek.Budowanie dłuższych wypowiedzi.Rodzic może zapytać jakie książki lubi i dlaczego.

3.Praca z KP4 str.8 zadanie b

4.Do czego na książki?-formułowanie przez dzieci hipotez na podstawie własnych doświadczeń.Dzieci przy pomocy rodzica poszerzają swoją wiedzę o książkach.Dzieci również same w ciągu tego tygodnia będą dowiadywały się czegoś nowego i podczas kolejnych zadań w całym tygodniu decydują kiedy uzupełniają siatkę wiedzy.

5.Książka-Wysłuchanie wiersza Anny Kamińskiej.Wiersz pojawi się na naszym grupowym mailu.

6.Do czego nie są książki?-rozmowa kierowana, zwrócenie uwago na niewłaściwe korzystanie z książek.Dziecko podaje swoje pomysły.

7.Regulamin postępowania z książką- zabawa dydaktyczna z wykorzystaniem KP4. str.9 zadanie b

8.SZpital dla książek-zabawa w reperowanie zniszczonych książek.Popatrzcie czy w Waszej biblioteczce domowej znajdują się książki, które potrzebują naprawy i wcielcie się w role lekarza od chorych książek.

Zadania dla lekarza:

1.posegreguj książki na,,chore” i ,,zdrowe” (czyli uszkodzone i nie uszkodzone)

2.przetransportuj książeczki z biblioteczki do stolika np.autami, wózkiem dla lalek

3. potnij z rodzicem taśmę i folię na okładki

4.Przyklej taśmę w ,,chore miejsca” książeczek

5.Przetransportuj książki do biblioteczki

6.A teraz zajmiemy się emocjami, ale najpierw zagadki ćwiczące słuch fonemowy:

-co słyszysz na początku wyrazu,,WYPOŻYCZAĆ”?

-co słyszysz na początku wyrazu ,, STOLIK”?

-co słyszysz na końcu wyrazu ,,GRZBIET”

-co słyszysz na końcu wyrazu,,GRZECZNY”?

-co słyszysz na początku słowa,,DRUK”

Powstały wyraz z pierwszych i ostatnich słyszanych głosek to WSTYD

7. Propozycja bajki  i pracy plastycznej na dziś.

Zadania dla dzieci młodszych:

181514_Plac-zabaw.-Czterolatek.-Cz.-2.-Karty-pracy-33-36