Pracowite Pszczółki 20.05 2020r.

Witam Was moi mili♥

Temat dnia: Skąd się biorą łzy?

-Poprawiacz nastroju-praca techniczna z wykorzystaniem różnorodnych materiałów dostępnych w domu.Mogą to być kolorowe kartki z bloku technicznego różnorodne materiały tj: rolki po papierze toaletowym, słomki, patyki, farby, plastelina ,skrawki materiałów.Może to być praca przestrzenna lub płaska, może być to maszyna lub czarodziejski przedmiot-panuje dowolność.Zadanie ma rozbudzić Wasze twórcze myślenie oraz kreatywność.Następnie zaprezentujcie ten magiczny przedmiot i opowiedzcie o nim nagrywając  z pomocą rodziców krótki filmik i przyślijcie na naszą pocztę e-mailową.

-Ciasteczka na smutki(polepszacze humoru)-upieczcie w domku ciasteczka owsiane.Wspólnie z rodzicami odmierzajcie wskazane proporcje i sztuki, aby powstały pyszne ciasteczka.

SKŁADNIKI

16 SZTUK
 • 100 g masła
 • 1 i 1/2 szklanki płatków owsianych górskich
 • 3 łyżki mąki
 • 2 łyżki miodu lub ewentualnie cukru
 • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
 • 2 łyżki ziaren*
 • 2 jajka

PRZYGOTOWANIE

 • Masło roztopić. Do czystej miski wsypać płatki owsiane, mąkę, cukier, proszek do pieczenia i ziarna.
 • Wlać roztopione masło i wymieszać. Dodać jajka oraz miód jeśli używamy i wymieszać. Jeśli mamy czas, dobrze jest odstawić masę na ok. 1/2 – 1 godzinę.
 • Piekarnik nagrzać do 180 stopni C. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia. Nabierać łyżkę stołową masy i nakładać na blaszkę formując okręgi i delikatnie je płaszczając.
 • Piec przez ok. 15 minut na złoty kolor.

WSKAZÓWKI

* lub pestek np. gotowy mix do sałatek lub sam słonecznik lub pestki dyni (można też pominąć ziarna).

Poproszę o zdjęcia tych pysznych wypieków.Mniam.

page1image256
Pączkowe emocje;-)

-Matematyczne dylematy-dzielenie po ileś, dzielenie po równo.Wytnijcie  10 kół średniej wielkości, to będą ciasteczka.Teraz rozdajcie sprawiedliwie ciasteczka wśród domowników.Może się okazać ,że jest więcej niż po jednym dla każdego lub, że jest po równo.Może też się okazać ,że zostały dwa i jak je tu rozdać skoro mamy  np.4 domowników.To jest sytuacja problemowa, którą wy teraz musicie rozwiązać.Do dzieła!

-Co się ze mną dzieje?-próby odpowiedzi na pytanie co się dzieje w naszym organizmie, gdy jest nam smutno.Dzieci próbują opowiedzieć co się dzieje z ich ciałem.

-Co to są łzy?- swobodne wypowiedzi na temat tego, po co to są łzy i skąd się biorą.

Łzy to substancja nawilżająca, oczyszczająca, zabezpieczająca (przed zarazkami) powierzchnię rogówki i spojówki oka. Składa się głównie z wody, niewielkiej ilości soli  oraz białek, w tym substancji bakteriobójczych.

Co ciekawe, pierwsze łzy pojawiają się u człowieka dopiero po ukończeniu pierwszego miesiąca życia. Są one rozprowadzane równomiernie na powiece dzięki tzw. mrugnięciom, czyli zamykaniu oraz otwieraniu powieki oka. Mają zabezpieczać oko przed uszkodzeniami oraz działaniem brudu, smogu oraz różnych mikroelementów unoszących się w powietrzu.

Przynoszą ulgę, pozwalają na rozładowanie emocjonalnych doznań, oczyszczają, koją nerwy, uwalniają od negatywnych emocji, bądź wyrażają szczęście. Łzy nie są oznaką słabości i nadmiernej wrażliwości, a fizjologiczną reakcją organizmu, która otwiera nasz umysł i dba o emocje.

„PŁACZ PRZYNOSI ULGĘ, ŁZY ZMYWAJĄ SMUTEK” OWIDIUSZ

Pozwólmy dzieciom płakać, jeśli chcemy, aby wyrosły na zrównoważonych emocjonalnie dorosłych. Płacz bez kontroli, oceny, cenzury przywraca równowagę ducha i ciała, przynosi ulgę, leczy bieżące i przeszłe urazy a zawsze pozwala zobaczyć świat w jaśniejszych barwach.

Na koniec niespodzianka.Super gra Zamki.Otwórzcie z rodzicami link poniżej, poproście o przeczytanie zasad, poproście o wydrukowanie elementów gry, wytnijcie elementy potrzebne do gry. Grajcie.Miłej zabawy.

Gra ZAMKI

Pozdrawiam Pani Natalia♥