Pracowite Pszczółki 29.05 2020r.

Zestaw ćwiczeń gimnastycznych: WIOSENNE ZABAWY Z WORECZKAMI

„Gimnastyka przedszkolaka”

 

  1. Chodzenie z woreczkiem na głowie

Dzieci kładą woreczek na głowie i chodzą po pokoju z wyprostowanymi rękami, starając się aby woreczek nie spadł im z głowy. Jeżeli woreczek spadnie należy go podnieść. Zwracamy uwagę na prawidłowa sylwetkę.

  1. Utrzymaj woreczek na głowie

Dzieci chodzą po pokoju z woreczkiem na głowie. Na dany sygnał wykonują siad skrzyżny, po czym wstają i chodzą dalej, nie przytrzymując woreczka rękoma.

  1. Rzuty woreczkiem w górę

Dzieci siedzą w siadzie skrzyżnym trzymając w dłoniach woreczek. Rzucają nim w górę i starają się go chwycić zanim spadnie na podłogę.

ODMIANA:

– Jedną ręką rzucają drugą łapią

– Przed złapaniem woreczka klaszczą w dłonie 1- 2- 3 razy

  1. Rzuty woreczkiem do wiaderka

Dzieci stoją w odległości około 2- 3 metrów i rzucają woreczkiem do wiaderka. Za każdy trafiony rzut otrzymują 1 punkt. Wygrywa dziecko, które w 10 rzutach zdobędzie najwięcej punktów.

  1. Wkładanie woreczka do wiaderka

Dzieci chwytają woreczek palcami stopy i unoszą nogę do góry. Następnie poruszają się podskokami jednonóż w kierunku wiaderka i wkładają woreczek do środka. Podskoki wykonujemy raz na prawej, raz na lewej nodze.

  1. Rzut woreczkiem obunóż

Dzieci siedzą trzymając woreczek między stopami. Na dany znak jednocześnie podrzucają woreczki w górę. 

  1. Rzut woreczkiem w górę

Dzieci siedzą trzymając woreczek palcami jednej stopy. Na dany sygnał  podrzucają woreczki jak najwyżej w górę. Dzieci powinny wykonywać rzuty raz prawą, raz lewą nogą.

  1. Nie daj sobie zabrać woreczka

Dzieci siedzą naprzeciwko siebie, między nimi leży woreczek. Jedno dziecko opiera zgięte palce stóp na woreczku, przyciskając go do podłogi. Drugie stara się chwycić woreczek palcami stóp i wyciągnąć go spod stóp kolegi. Po wyciągnięciu woreczka następuje zmiana ról.

  1. Utrzymaj woreczek na kolanie

Dzieci stoją trzymając się za ręce. Podnoszą ugiętą jedną nogę (np. prawą), kładą woreczek na kolanie i starają się wytrzymać w tej pozycji jak najdłużej.

  1. Podrzucanie woreczka nogą i chwyt w dłonie

Dzieci stają kładąc woreczek na jednej stopie (na części grzbietowej). Unoszą nogę z woreczkiem i podrzucają woreczek w górę, starając się złapać go w dłonie zanim upadnie na podłogę.

  1. Chodzenie z woreczkiem między stopami

Dzieci chodzą mając złączone stopy. Ciężar ciała przeniesiony jest na zewnętrzne krawędzie stóp, palce stóp mocno podwinięte przylegają do podłogi. Pod stopami umieszczony jest woreczek. Zadaniem dzieci jest przemierzanie sali drobnymi przesunięciami stóp, nie gubiąc woreczka.

  1. Chód z woreczkami

Dzieci stoją trzymając woreczki palcami stóp. Na dany sygnał zaczynają chodzić po sali, wysoko unosząc kolana i utrzymując woreczek palcami stóp.

  1. Marsz po obwodzie koła.

Bawcie się dobrze.Pozdrawiam Was cieplutko.♥

Pani Natalia♥