Skaczące żabki 29.05.2020

Dzień dobry w piątek,

Zapraszam Was na poranną gimnastykę, o której nie możemy zapominać. Dziś pogoda zapowiada się piękna i słoneczna, więc zapewne wybierzecie się na spacer lub na rower. Zatem ważne jest, aby się dobrze rozgrzać. Każda forma aktywności jest bardzo dobra i zdrowa.

Przygotowałam dla Was zestaw zabaw ruchowych do wykonania wspólnie z rodzicami lub rodzeństwem.

W ćwiczeniach mowa jest o szarfach ale można zastąpić je wstążkami lub apaszkami.

Kotki na drzewa”

Dzieci maszerują w rytm dowolnej muzyki, na pauzę w muzyce stają na palcach unosząc ramiona do góry.

Koci spacer”

– opowiadanie ruchowe na rozgrzewkę

Koty wstają rano i przeciągają się wyciągając wszystkie swoje łapki jak najdalej. Gdy już rozciągną się powoli wychodzą na spacer, rozglądają się na boki w poszukiwaniu myszek…

Kotki do miseczki”

na dywanie rozłożone są kolorowe szarfy – miseczki dla kotków (o jedną mniej niż dzieci), dzieci czworakując między szarfami w rytm muzyki, na pauzę każdy kotek musi jak najszybciej dobiec do wolnej miseczki. Kotek, który nie zdąży wykonuje cztery przysiady.

Kot jest, kota nie ma”

–zabawa ruchowa

Dzieci są myszkami, na hasło: Kota nie ma! Cichutko biegają. Na hasło kot

idzie: myszki chowają się, dzieci przykucają, obejmują rękami kolana i opuszczają głowy nisko.

Koci spacer” – masaż relaksacyjny w parach.

Rodzic i dziecko nawzajem „malują” sobie na plecach różne zachowania kotków.

UDANEJ ZABAWY!

Pozdrawiam,