Projekt cyfrowy u Poszukiwaczy „Komputer i wszystko, co z nim związane”

W lutym w grupie Poszukiwaczy p. Sylwia Jabłońska realizowała autorski projekt cyfrowy „Komputer i wszystko, co z nim związane”. W ramach tego projektu dzieci poznawały budowę komputera, uczyły się pisać w programie Microsoft Word, zapisywały pliki tekstowe na dysku twardym oraz wszelkich rodzajach dysków przenośnych. Drukowaliśmy na dostępnych drukarkach w przedszkolu, wykonywaliśmy prace plastyczne, braliśmy udział w „kodowaniu na dywanie” z zagadkami i zadaniami. Ważnym tematem w postaci „burzy mózgów” było bezpieczne korzystanie z urządzeń cyfrowych oraz Internetu, dzięki któremu dzieci doszły do wielu wniosków. Podobał się dzieciom  „Słoik na nudę”, z którego dzieci losowały przygotowane wcześniej zabawy, przy których nie używa się urządzeń komputerowych. Atrakcją była gra komputerowa Bolek i Lolek – Alfabet i nauka czytania. Dzięki początkowej siatce myśli i końcowej można było dostrzec, jak wiele dzieci dowiedziały w czasie tego projektu.