Projekt edukacyjny „Święta z rodziną” – część 2

Dzieci z grupy Badaczy realizowały projekt edukacyjny „Święta z rodziną” w przedszkolu przez kilka pierwszych dni grudnia do Mikołajek, następnie dzieci miały kwarantannę w domach, gdzie pięknie pracowały z rodzicami, a po powrocie kontynuowały go do świąt.

Pierwsze dni projektu upłynęły nam na przygotowywaniu się do przyjścia św. Mikołaja. Badacze ubierali choinkę, wykonywali prace plastyczne, tj. choinki z pomponikami, ozdabiali list do św. Mikołaja, odbyły się warsztaty zdobienia bombek zorganizowane przez Radę Rodziców. Dzieci uczyły się piosenek świątecznych. Przyszedł ten długo oczekiwany moment, by zobaczyć biskupa Mikołaja. Przedszkolaki otrzymały prezenty, które czekały na nich w szatni na półkach. Kolejne dni dzieci wraz z rodzicami realizowały projekt w domach, w czasie kwarantanny.

Po powrocie dzieci przygotowywały krótki występ dla rodziców z okazji świąt w postaci piosenek świątecznych. Poznaliśmy historię narodzin Jezusa przez opowieści oraz oglądając dwa występy Jasełek starszych grup w przedszkolu. Dekorowaliśmy pierniczki lukrem i kolorowymi posypkami, które oczywiście degustowaliśmy. Wszystkim bardzo smakowały. Badacze słuchali kolęd i piosenek świątecznych. Dzieci rozmawiały o daniach wigilijnych, które znają i których spróbują podczas rodzinnej wigilii. Nastrój świąteczny udzielił się wszystkim dzieciom i paniom.

Podsumowaniem projektu był wspólny ze Zdobywcami obiad wigilijny, w czasie którego odbyło się łamanie opłatka, składanie sobie życzeń oraz poczęstunek. Dzieci odwiedził także Gwiazdor, który zostawił dzieciom prezenty oraz zabawki dla całej grupy przedszkolnej.
Realizacja powyższego projektu przyniosła dużo radości nie tylko dzieciom, ale także nam, pracującym z naszymi pociechami, za co jesteśmy im bardzo wdzięczne.