Skaczące żabki 15.05.2020

Kochane dzieci dziś zapraszam was do zabaw i ćwiczeń ruchowych. Jeżeli macie możliwość wyjdźcie na swoje podwórko: na spacer, pobiegajcie, może trampolina? Poruszajcie się troszkę na świeżym powietrzu.

 

Ponadto przygotowałam dla was zestaw zabaw „Na wiosennej łące”.

Bawcie się dobrze moje żabki:)

„Na wiosennej łące”

  • Wyruszamy na wycieczkę:

– idziemy spacerkiem rozglądamy się na boki,

– pięknie świeci słoneczko – przeskakujemy z nogi na nogę,

– łąka już bardzo blisko, biegniemy biegniemy,

– dotarliśmy, ooo! jak tu pięknie! z radości skacz wysoko wysoko w górę.

  • „Wiosenne kwiatki” – ćwiczenie dużych grup mięśniowych. Dzieci maszerują po sali, rozglądając się i szukając wiosennych kwiatów. Co jakiś czas schylają się, by je powąchać. Wykonują naprzemiennie skłony i wyprosty.
  • „Biedronka” – lataj po pokoju lub podwórku machając skrzydełkami, na uderzenie w bębenek zamień się w bociana i powtarzaj „kle, kle, kle”.
  • „Żabki i bocian” – na wyznaczonym terenie dzieci naśladują żabie podskoki – odbijanie się do przodu z przysiadu podpartego – oraz odgłosy żab. Na hasło „bocian idzie” – dzieci – żabki umykają przed nim do stawu (wyznaczone miejsce w rogu pomieszczenia).
  • „Dżdżownica sunie po ziemi” – połóżcie się na kocyku w pozycji leżącej na plecach, z rękoma ułożonymi wzdłuż ciała. Stopami odpychajcie się od podłogi i prześlizgujcie w ten sposób z jednego punktu do drugiego
  • „Zające na łące” – zajączki zorganizowały konkurs na najdłuższy skok. Rodzice wyznaczcie miejsce, z którego dzieci – zające będą skakać obunóż. Każdy zajączek po wykonanym skoku otrzymuje brawa.
  • „Motyl” – Poruszajcie się do wybranej muzyki, gdy ta ucichnie „usiądźcie” na kwiatku i odpocznijcie. Ponowny dźwięk muzyki jest sygnałem do dalszych pląsów.

Dobrze, że zabraliśmy ze sobą kocyk, rozłóżcie go, połóżcie się i odpocznijcie obserwujcie chmury, może usłyszycie żabkę albo bociana?  Bawcie się dobrze!

Pozdrawiam, Pani Agnieszka