skaczące żabki 18.05.2020

Dzień dobry kochane dzieci oraz drodzy rodzice!

Rozpoczynamy kolejny tydzień naszych wspólnych zabaw. W tym tygodniu będziemy się zajmować muzyką wokół nas. Ktoś kiedyś powiedział: „Dzień bez muzyki, to dzień stracony”. Muzyka pełni wiele funkcji. W czasie zabaw muzyczno-ruchowych następuje rozwój mięśni, poprawa postawy, koordynacja ruchów, poprawa pracy serca, wzmocnienie układu nerwowego, uczymy się płynnego i elastycznego ruchu. W tym tygodniu będziemy poznawać instrumenty, dzięki którym można grać muzykę, nutki dzięki którym można zapisać muzykę. Oczywiście będzie sporo piosenek , zabaw tanecznych, zagadek muzycznych , malowanie do muzyki klasycznej, naśladowanie różnych dźwięków.

JESTEŚCIE GOTOWI DO DZIAŁANIA? – ZACZYNAMY ZABAWY Z MUZYKĄ

Na początek mała rozgrzewka . Powtórzcie i pokazujcie wraz z rodzicami:

Rączki robią klap klap klap (klaszczemy)

Nóżki robią tup tup tup (tupiemy)

Tutaj swoją głowę mam (pokazujemy głowę)

a na brzuchu bam bam bam (klepiemy się po brzuszku)

Buzia robi am am am (otwieramy i zamykamy buzię)

Uszy słyszą tu i tam (pokazujemy uszy)

Tutaj swoją brodę mam (dotykamy brodę)

A na nosie sobie gram (układamy palce na nosie)

A teraz zaśpiewajcie z muzyką

https://www.youtube.com/watch?v=LEl5rLWcNoI&list=PL76Hd0wTz1QyZmVPfxyXy_qjUWtJvNSXH

Zapraszam Was teraz na bardzo ciekawe muzyczne spotkanie. Poproście rodziców o przygotowanie kolorowych chusteczek lub piórek oraz przedmiotu, który będzie pełnił rolę kierownicy (płaski, okrągły przedmiot). Gotowi? Zając Wiolinek zaprasza do zabawy. W programie: miły masażyk, muzyczne rymowanki, dużo ruchu i przede wszystkim wspaniała muzyka.

Bawcie się najlepiej.

 

Pani Marysia