W krainie muzyki – Wynalazcy

Miniony tydzień w grupie Wynalazców upłynął pośród dźwięków. Dzieci wybrały się wirtualnie do filharmonii, gdzie poznały wiele najróżniejszych instrumentów, które tworzą orkiestrę. Dzieci dzieliły je na instrumenty strunowe, dęte i perkusyjne, utrwalały dźwięki, jakie wydaje poszczególny instrument, wystukiwały rytmy drewnianymi łyżkami, a nawet wykonywały instrumenty (takie, które wydawały dźwięki lub tylko przypominały wyglądem instrument). Przez cały tydzień dzieci dużo śpiewały i tańczyły, a także poznały wiele różnych rodzajów tańca. Były też momenty wyciszenia, np. podczas tzw. „malowania muzyki”, wysłuchiwania dźwięków z otoczenia, masażyku, czy próby jak najdłuższego mówienia szeptem. Dodatkowym działaniem było przesadzenie roślin przez p. Paulinę z „Domowego ogródka” do ogrodu, oczywiście za zgodą i według zasad podanych przez dzieci. okazało się, że niektóre rośliny miały już naprawdę ciasno w doniczkach. Teraz czekamy, by się przekonać, czy ogród będzie im służył.