Spotkanie z artystką Panią Anną Wojczyszyn.

W dniu 28.10 2019r. gościliśmy w naszym przedszkolu artystkę Panią Annę Wojczyszyn.Pani Anna zajmuje się na co dzień w swojej pracy renowacją zabytków tj. obrazów ,kapliczek, figur z drewna, kościołów, ołtarzy kościelnych.Pani Anna pokazała dzieciom przepięknie odnowioną figurę Najświętszej Panienki pokrytą drobinami złota.Dowiedzieliśmy się jak przed renowacją wyglądała figura, jak przebiegały prace czyszczenia figury , a następnie jej odnawiania. Przedszkolaki mogły obejrzeć wspaniałe obrazy Pani Ani między innymi kopię obrazu „Dama z łasiczką”.Dzieci poznały narzędzia ,którymi na co dzień w pracy posługuje się artystka, czyli farby olejne, akwarele, pędzle różnej grubości, płótna, srebrną delikatną folie, drobiny złota i wiele innych .

Dziękujemy serdecznie Pani Annie Wojczyszyn za wizytę. Z inecierpliwością czekamy na kolejną fascynującą lekcje o sztuce