Wyjazd do Domu Powstańca Wlkp. i Biblioteki Pedagogicznej- Zdziechowa

5 listopada dzieci z grupy Poszukiwaczy i Wynalazców wybrały się do Gniezna na wystawę do Domu Powstańca Wielkopolskiego i Biblioteki Pedagogicznej.

W Domu Powstańca Wlkp. oprócz zwiedzania przedszkolaki miały zadania do wykonania. Poradziły sobie bardzo dobrze. Pogłębiły wiedzę na temat powstańca oraz poznały na czym polegała praca sanitariuszki.

Dodatkową atrakcją była interaktywna kolorowanka namalowana przez poznańskiego artystę, dzięki której przedszkolaki poznały pokrótce historię odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Bibliotece Pedagogicznej pani przedstawiła dzieciom pieśni patriotyczne i opowiedziała w jakim celu one powstawały.

Dziękujemy serdecznie paniom z Domu Powstańca i Biblioteki za tę ciekawą lekcję historii.