Tajniki książek – Wynalazcy

Na początku maja najstarsza grupa zgłębiała tajniki książek. Zadania w kartach pracy wymagały nie tylko znajomości liter, by uzupełnić krzyżówkę, ale też dużej precyzji w wypełnianiu szlaczków czy ćwiczeń pisania „trudnych liter” . Dzieci doskonaliły też umiejętność posługiwania się pieniędzmi, a podczas zabaw w księgarnie ćwiczyły w praktyce dodawanie i odejmowanie pieniędzy oraz obliczanie reszty. Były też próby samodzielnego czytania, tworzenie własnych książek, samodzielne robienie fantazyjnych zakładek do książek metodą origami oraz ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem książek i na świeżym powietrzu. Ale najciekawszą propozycją Pani Pauliny okazała się produkcja tzw. „papieru czerpanego”. Ogromną satysfakcję dało dzieciom nie tylko stworzenie papieru ale także malowanie na nim. Z resztą zdjęcia mówią same za siebie. Pani Paulina serdecznie dziękuje za owocną pracę i współpracę zarówno dzieciom, jak i rodzicom.