W krainie książek – Poszukiwacze

W minionym tygodniu Poszukiwacze zagłębiali się w tajemnice książek, zaczynając od powstawania pomysłów na książkę, poprzez jej drukowanie i pojawienie się w księgarni. Dzieci wykonywały karty pracy, w których projektowały okładki swoich ulubionych książek. Zainteresowaniem cieszyło się też wykonywanie zakładek do książek. Pojawił się też placek. Były też zabawy i ćwiczenia z książką i bajkami w roli głównej oraz bajki i piosenka. Ale największą atrakcją dla dzieci okazało się zaprojektowanie kartki z ulubionymi postaciami z bajek. Nagrodą było przygotowanie przez panią Sylwię „Księgi Bajek Poszukiwaczy” na podstawie tych właśnie kartek dzieci (mogą dzieci obejrzeć w załączonej prezentacji programu Power Point) oraz napisanie i nagranie bajki, w której pojawiły się wszystkie te postacie. Bajka mówi o miejscu, do którego mieli jechać Poszukiwacze, gdyby nie było koronawirusa. Poszukiwacze mogli znaleźć się w Silverado City dzięki swojej wyobraźni i bajce. Pani Sylwia bardzo dziękuje dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i współpracę.

Księga Bajek Poszukiwaczy