Wrażenia i uczucia – Poszukiwacze

Poszukiwacze w ramach tematu Wrażenia i uczucia oglądali filmik o emocjach i bajkę Jestem zły. Przedstawiali swoje emocje pod postacią emotek, wykorzystując różne metody plastyczne. Przedszkolaki wczuwały się w różne sytuacje dzieci i towarzyszące im emocje. Miały też spróbować pomyśleć o tym, jak radzą sobie z negatywnymi emocjami oraz podać sposoby poprawiania humoru, gdy już się wyciszą. Zadaniem dla chętnych był diagram z krzyżówką i hasłami do głoskowania, gdzie mogły posłużyć się literami z klasera. Była Bajka o uczuciach oraz dwie bajki terapeutyczne czytane przez panią Sylwię: Królestwo Trzech Wulkanów dla każdego, kto się złości, by pokazać, jak radzić sobie z negatywnymi uczuciami; a druga Maska Helci dla dzieci nieśmiałych, które mają problem w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami. Pani Sylwia dziękuje dzieciom i rodzicom za współpracę.