Wycieczka do Stajni Lider

Dnia 27.09 wybraliśmy się na wycieczkę do Stajni Lider koło Gniezna. Zaraz po śniadaniu udaliśmy się na przystanek autobusowy i wyruszyliśmy autobusem podmiejskim nr 12 na Ranczo. Od razu po wejściu na teren Rancza mieliśmy możliwość nakarmić konie i zapoznać się z ich imionami. Poznaliśmy też elementy uprzęży konia oraz mogliśmy dowiedzieć się ja o te piękne zwierzęta dbać. Mimo deszczowej pogody udało nam się także upiec ziemniaki w ognisku, a następnie zjeść je po wielkopolsku – z gzikiem! J Najedzeni, byliśmy gotowi do przejażdżki. Zanim jednak każdy w nas znalazł się w siodle, musiał dokładnie wyszczotkować konia, na którym później mogła się przejechać. Radości było co nie miara! Na koniec naszej wizyty na Ranczu mogliśmy obejrzeć fantastyczny pokaz końskich sztuczek. Wycieczka dała nam tyle radości, że nikomu nie przeszkadzał deszcz, który cały czas siąpił.