Ząbek z dziurką-Skaczące Żabki

Przedszkolaki w poniedziałek przypomniały sobie, licząc na paluszkach, ile dni ma tydzień oraz nazwali każdy dzień.

Następnie porozmawialiśmy o domowej apteczce. Dzieci oglądając ilustracje odpowiadały rodzicom na pytania:

-Co to jest apteczka i do czego służy?

-Kiedy potrzebujemy zgromadzonych w niej rzeczy?

-Czy dzieci mogą samodzielnie zaglądać do apteczki i brać z niej leki lub inne przedmioty?

Domowa apteczka, to przedmioty, które pomogą nam w obserwacji i zwalczeniu przeziębienia lub udzieleniu pierwszej pomocy. Należą do nich m.in. bandaże, termometr, syropy, plastry, tabletki, woda utleniona, gazy. Znajdują się w pudełku lub pojemniku w szafce w domu. Podobna jest również w samochodzie. Niekiedy sytuacje wymagają udania się do lekarza, który oceni stan zdrowia pacjenta. Dostęp do niej mają tylko osoby dorosłe.

Dzieci poprzez ilustracje z książki zobaczyły również etapy wizyty u dentysty. Odpowiadały co lubią, a czego nie lubią ich ząbki.

Dla chętnych pojawiła się propozycja pracy plastycznej pt.: „Zdrowy ząbek”.