Pracowite Pszczółki 25.05 2020r.

Witam Was kochani🥰.                                   🐝🐝🐝🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🐝🐝🐝

1.Aby dowiedzieć się o czym  dziś będziemy rozmawiać rozwiążcie zagadkę ,którą znajdziecie wspólnie z rodzicami w poniższym w linku.

CZYMBĘDZIEMY SIĘ ZAJMOWAĆ

UŁÓŻCIE OBRAZKI OD NAJMNIEJSZEJ LICZBY KROPEK DO NAJWIĘKSZEJ.POWSTANIE SŁOWO, KTÓRE JEST DZISIEJSZYM TEMATEM DNIA.

2.Słoneczko z mamą-poszerzenie słownika, podawanie nazw cech…Dziecko podaje przymiotniki kojarzące się im z tym słowem. Uzupełniają zdanie: Moja MAMA jest…Rodzic zapisuje przymiotniki w formie słoneczka.Zapisujemy wszystkie przymiotniki te pozytywne jak i negatywne.Mama może być zmęczona, zniecierpliwiona itp.

słoneczko z mamą

3.”MOJA MAMA…,,-doskonalenie umiejętności wypowiadania się, dzielenie doświadczeniami i emocjami, technika niedokończonych zdań.Moja mama lubi…,Moja mama nie lubi…,Ulubionym kolorem mojej mamy jest…,Z mamą lubię najbardziej…,Moja mama jest najlepsza ponieważ…

4.Praca z KP4 str 22-portret i opis mamy.

5.Zawody mam-przypomnienie nazw zawodów wykonywanych przez kobiety i mężczyzn.

I odpowiedź na pytanie czym zajmuje się moja mama?

zawody plus gra piotruś

Materiał zawiera 6 stron, na których znajdują się dwie wersje 25 kart do wycięcia. Karty należy rozdać pomiędzy graczy. Każdy gracz odkłada pary ze swoich kart, następnie ciągnie kartę od osoby siedzącej po prawej stronie, jeśli ma parę, odkłada ją. Grę przegrywa ten, który zostanie z niesparowaną kartą Piotrusiem. Materiał można wydrukować w trzech wersjach – z parami zawód-przedmiot z jednakowymi podpisami lub z parami zawód-przedmiot z różnymi podpisami lub z parami zawód-zawód.

6.Mama w pracy-rysowanie przez dzieci własnej mamy w pracy.

7.Jak mogę pomóc mamie w domu?-uwrażliwianie dzieci na konieczność pomocy rodzicom w domu.Zadanie pytań dziecku.Czy mam pracuje tylko poza domem?Jakie obowiązki wykonuje mama w domu?W których obowiązkach mogą pomóc dzieci?

8.Nauka piosenki.

PODARUJMY MAMIE

1. Podarujmy mamie dziś,
jak winogron słodkich kiść,
to co w sercach naszych gdzieś głęboko tkwi.
To, co dla swej mamy ma,
każde dziecko tak jak ja,
miłość, której godna jesteś tylko ty. (bis)

2. Pamiętajmy o tym, że
tylko mama liczy się
i możemy mieć ją w życiu tylko raz.
Więc nie traćmy cennych chwil,
ją kochajmy z całych sił.
Niech na zawsze przetrwa wielka miłość w nas. (bis)

3. I choć minie wiele lat,
choć się zmieni cały świat,
nie wygaśnie w sercach naszych nigdy już.
Żar jej ciągle w nas się tli,
najważniejsza jesteś ty,
nie ma w życiu dwóch zbliżonych bardziej dusz. (bis)

 

9.Ostatnie zadanie bardzo proszę, aby z dziećmi wykonali tatusiowie.

page1image256